‘Arka Sokaklar’ ile ekrana dönen Burcu Kara: Seval oynadığım en sert karakter!

Yeni bölümleri ile her cuma akşamı Kanal D’de ekrana gelen Arka Sokaklar’da ‘Seval Komiser’ olarak izleyici karşısına çıkacak olan Burcu Kara, diziye dahil olma süreci ve karakteriyle ilgili konuştu.

ARKA SOKAKLAR SON BÖLÜM…

“İYİ Kİ KABUL ETMİŞİM”

Arka Sokaklar, Türkiye’nin efsane işi. Prodüktörü çok yakın arkadaşım, setin sinerjisi, mutluluğu çok güzel. Başlarda ‘Olur mu? Olmaz mı? Huzurla çalışabilecek miyim?’ diye düşündüm. Menajerim, eşim, herkes çok destekledi. İyi ki kabul etmişim. Çok kıymetli oyuncular var. Tabi onlar yıllardır burada bir aile olmuşlar. Artık çok başka bir dil konuşuyorlar. Setimiz çok huzurlu, mutlu ve çok keyifli. Çok eğleniyorum. İnşallah izleyicilerimize beğenir, takdir eder bizi. Komiser Seval’e gelince, Seval çok başka bir karakter. Ben duygusalımdır, sakinimdir, kimseyi kırmak istemem. Seval ise haksızlığa hiç gelemeyen, hiç affı olmayan biri… O nedenle çok sert ve insanların biraz çekindiği bir karakter. Seval için bu zamana kadar ki en sert karakterim diyebilirim.

“HER ŞEYLERİ ÇOK GERÇEK”

Arka Sokaklar’ın 18 yıldır devam eden başarısına değinen güzel oyuncu, “Arka Sokaklar çok seri ve çok doğal. Sevilmesinin en büyük sebebi bence bu. İnanılmaz klasikleşmiş. Çok inandırıcı, çok hayattanlar, çok gerçek her şeyleri. O yüzden de çok başarılılar” şeklinde konuştu.

“MUTLU ANNE MUTLU ÇOCUK DEMEK”

Anne olmanın kariyeri üzerindeki etkisine değinen Burcu Kara, “Anne olduktan sonra geri çekiliyim diye bir karar almıyorsun ama ister istemez çocuğumla ilgileneyim dediğinde tabii ki mecburen ara veriyorsun. Şunu kabul etmek lazım. Annenin de mutlu olması lazım. Mutlu anne, mutlu çocuk demek. ‘Ben sürekli çocuğuma bakayım ve hiç çalışmayayım’ duygusu beni mutsuz edecekse onu yapmamak lazım. Çalışmak beni mutlu edecekse, daha mutlu, daha enerjik, daha sağlıklı bir anne olacaksam çalışmalıyım. O yüzden kendimi şu an çok daha motive hissettim” ifadelerini kullandı.

“YETER Kİ RUHUN GÜZEL OLSUN”

Sosyal medyayla ilgili de açıklama yapan güzel oyuncu, “Sosyal medya tehlikeli bir yer. Senin mükemmel olmaya götüren bir durum var orada. Herkes aynı olmak zorunda değil. Herkesin burnu hokka, dudakları aynı olmaz ki. O zaman birbirinden farklı olmaz ve farklı olmayan fark edilmez. ‘Zayıflık= Güzellik’ diye bir şey yok. Yeter ki ruhun güzel olsun. Sen ruhunu ne kadar zenginleştirirsen, kendine olan güvenin de artıyor ve kendine güvenli bir insan kadar çekici bir şey yok hayatta. Bence sen kendine güvenirsen etrafa da o enerjiyi veriyorsun” dedi.

“OKUMANIN, İZLEMENİN SONU YOK”

Oyuncu olmak isteyenlere de tavsiyelerde bulunan Burcu Kara, “Gerçekten kendini beslemek, kendini doldurmak, çok insan gözlemlemek, çok şey yaşamaya çalışmak lazım. Sen bir şey biliyorsan anlat, öğret, göster. Okumanın, izlemenin sonu yok. Vaktim olsa izlemek istediğim yüzlerce film, okumak istediğim yüzlerce kitap var” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x