Fenomen Eylül Öztürk’ün Dolar-TL Hesabı Kafa Yaktı! “10 Evimi Satsam İstanbul’dan Anca 1 Ev Alırım”

Dilan Polat’ın 2019’da paylaştığı Şampiyonlar Ligi fotoğrafıyla başı yanan Eylül Öztürk’ün Amerika’daki 10 evini satması halinde Türkiye’de alabileceklerini hesapladığı açıklaması beyin yaktı.

Kısa sürede edindikleri servetle göze batan Dilan ve Engin Polat çifti, devletin de dikkatini çekince ultra lüks hayatları bir gecede altüst oldu.

Dilan ve Engin Polat, bir ay önce kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. O günden beri çıkardıkları kaos da bir an olsun bitmedi…

Gözler zaten Polat çifti tutuklandığı andan itibaren, onlarla benzer şekilde kısa sürelerde büyük servetlere kavuşan diğer sosyal medya fenomenlerine çevrilmişti. Üstüne bir de Dilan Polat’ın ‘Şampiyonlar Ligi’ fotoğrafı ortaya çıkınca, bu masadaki herkes Polatların soruşturmasından nasibini aldı.

600’den fazla sosyal medya fenomeni inceleme altına alındı fakat bu masada yer alan tüm fenomenler önce Polat soruşturmasına dahil oldu. Ardından yurt dışına çıkış yasağı geldi, tüm mal varlıklarına el konuldu ve şirketlerine de kayyım atandı.

Masada en çok dikkat çeken isimlerden biri de yıllardır birçok kişinin aşina olduğu, Dilan Polat’la eski dostluğuyla da hatırlanan Eylül Öztürk’tü.

Eşi ve çocuklarıyla bir süre önce Amerika’ya yerleşen Eylül Öztürk, soruşturmaya dahil edilmekten memnun olduğunu ve gerçeklerin ortaya çıkacağını söyleyerek hakkında ortaya atılan tüm iddiaları yalanladı.

Peki neydi bu iddialar? Bir dönem Dilan Polat’la çok sıkı fıkı olduğu bilinen Eylül Öztürk’ün  ABD’de 11 evi, eşinin de Rolls-Royce marka bir arabası olduğu, Miami ve Florida’daki milyon dolarlık villalarını da eski ev sahibinin üzerine yaptırdığı iddiaları çıkmıştı. Çiftin Amerika’ya giderken 144 milyon TL götürdüğü de iddialar arasındaydı.

Soruşturmaya dahil edilme, yurt dışına çıkış yasağı, mal varlıklarına el konulması ve şirketlere kayyım atanması derken hızla işleyen süreci sosyal medyadan takip eden Eylül Öztürk, son günlerde birçok farklı ve sitemkar açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz saatlerde de bir yenisini ekledi açıklamalarına… Evlerinin her birinin 125 bin dolar değerinde olduğunu söyleyen Eylül Öztürk, “Millet 10 tane deyince bir şey zannediyor. Amerika’da 100 bin dolara ev alabiliyorsun. Hepsini satsam İstanbul’da bir tane büyük ev anca alırım” açıklamasında bulundu. ?

Fakat Eylül Öztürk’ün mal varlığının değerini hesaplama şekli, daha doğrusu TL’yle imtihanı dikkat çekti.

Belki hatırlarsınız Eylül Öztürk, 10 evinin tümünün alış değerini ve şu anki değerini gösteren raporu Murat Ağırel ile kendisi paylaşmıştı.

Tablonun en sağ kısmında gözüken miktarlar, Eylül Öztürk evlerini şu an satsa ne kadar edeceğini gösteriyor. Öncelikle evlerinin her biri 125 bin dolar değil. Ve şu an, hepsini sattığı takdirde bu evlerden toplam kazancı 2 milyon 75 bin dolar ediyor. 2 milyon 175 bin dolar ise bugünün dolar kuruyla 59 milyon 967 bin TL’ye denk geliyor.

59 milyon 967 bin TL, İstanbul’da “ancak bir büyük ev” alınabilecek bir miktar değil. Hele ki kendi deyişiyle “10 tane malikane” değil, normal evlerden bahsediyorsak…

Yorumu size bırakıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x