Royal Caribbean kabin görevlisi, misafirleri gözetlemek için banyolara kamera saklamakla suçlandı

ABD Florida Bölge Mahkemesi’nde görülen davaya göre, çalışan Arvin Joseph Mirasol geminin Florida’ya ulaşmasının ardından çocuk pornografisi üretme ve bulundurma suçlamasıyla tutuklandı. Eyalet mahkemesi ayrıca altı kez röntgencilik suçlaması da yöneltti.

25 Şubat’ta Mirasol’un görevli olduğu kabinde kalan bir müşteri, banyoda bir kamera buldu. İfadeye göre bu kamera “lavabonun altındaki tezgâha yapıştırılmıştı”. Müşteri, olayı gemi yetkililerine bildirdi ve soruşturma için odaya güvenlik geldi.

Filipinler vatandaşı olan Mirasol, geminin Florida’ya yanaştığı 3 Mart tarihine kadar gemide alıkonuldu. İç Güvenlik, Gümrük ve Sınır Koruma ve Broward Şerif Ofisi’nden polisler tarafından sorgulandı.

Polisler, Filipinli çalışanın telefonuna, hafıza kartına ve USB belleğine bakarken çok sayıda çıplak kadın videosu ve çocuklara yönelik cinsel istismar görüntüleri buldu. Videolardan birinde Mirasol’un misafir kabininin banyosuna kamera yerleştirdiği görüldü.

ARALIK AYINDAN BERİ BANYOLARA KAMERA YERLEŞTİRDİM

Mirasol, ifadesinde Aralık ayında gemide çalışmaya başladığından beri banyolara kamera yerleştirdiğini açıkladı. İfadesinde “Yapmak istemiyordum ama kendimi kontrol edemiyordum” dedi. Reşit olmayan kızları filme almanın yasa dışı olduğunu bildiğini itiraf etti. Mirasol, kameraları nereye koyacağını nasıl seçtiğini soran polislere, “O odadaki kişiyi beğenirsem yerleştiririm” dedi.

Mirasol, gizli kameraların yanı sıra, misafirler duş alırken odalara girip yatağın altına saklandığını da polislere anlattı. Royal Caribbean, yaptığı açıklamada şirketin Mirasol’u kovduğunu ve soruşturmada işbirliği yaptığını söyledi. Açıklamada, “Bu kabul edilemez davranışa sıfır toleransımız var” denildi.

Mirasol tutuklu yargınlamak üzere Broward İlçe Hapishanesi’ne götürüldü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x