Sızan bir şirket içi bildiride Apple, çalışanlarına FineWoven kılıf şikayetleri ile nasıl başa çıkabileceklerini anlatıyor

Apple müşterileri, şirketin iPhone 15 FineWoven kılıflarından pek memnun görünmüyor. Cupertino, 2030 yılına kadar sıfır karbon hedefine ulaşmayı hedeflediğinden dolayı deri aksesuar satışını durdurmuş ve yerine bu yeni kılıfları piyasaya sürmüştü. Silikon ve şeffaf kılıflar halen mevcut olsa da, Apple’ın deri yerine seçtiği yeni malzeme şirkete ve kullanıcılara baş ağrısı yaşatıyor.

9to5Mac tarafından görülen şirket içi bir bildiride Apple, mağaza çalışanlarına FineWoven kılıflarıyla ilgili şikayetleri nasıl yönetmeleri gerektiğini ve kılıfları temizleme adımlarını anlattı. Bildiride “müşterilerden yeni FineWoven malzemesinin görünümü, zaman içinde nasıl yıprandığı ve bakımının nasıl yapılması gerektiği hakkında sorular alabilirsiniz. Müşterilerinize FineWoven malzemesinin yumuşak ama dayanıklı süet benzeri bir dokuya sahip lüks mikro dimi kumaştan yapıldığını bildirebilirsiniz” deniliyor.

Medyadaki bazı uygulamalı deneyimler ve hatta iFixit tarafından yapılan bir inceleme, bu ürünün hiç de kaliteli görünmediğini veya hissettirmediğini gösterse de Apple, FineWoven’ın eski deri kılıflar kadar iyi olduğu konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor. Cupertinolu teknoloji devi “bazı çizikler zamanla azalabilir” derken, şirket çalışanlarından, bazı FineWoven kılıflarının “normal kullanımda elyaflar sıkıştıkça farklı görünebileceğini ve zamanla aşınma gösterebileceğini” ve ayrıca MagSafe aksesuarlarının, MagSafe şarj cihazlarına tepki veren “deri ve diğer birçok malzemeye benzer” bir şekilde “hafif izler” bırakabileceğini söylemesini istiyor.

Şirket son olarak kullanıcıların FineWoven kılıflarını nasıl temizlemeleri gerektiğini şöyle açıklıyor:

  • Tiftiklenmeyen bir bezi temiz suya batırın.
  • Sadece hafif nemli olana kadar sıkın.
  • Bezi FineWoven yüzeyine 1 dakika boyunca nazikçe sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x