Ümit Dikbayır, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı’nın iş insanlarından kayıtdışı para toplayıp Akşener’in özel kalemine ve kalemin eşine verdiğini iddia etti

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı’nın iş insanlarından kayıtdışı para toplayıp Akşener’in özel kalemine ve kalemin eşine verdiğini iddia etti. Dikbayır, “Kendi ilçemdeki belediyemle işim yok benim. Olabilir mi böyle bir şey? Benim bunlara ihtiyacım da yok. Sedat Aksakallı’ya dedim ki; benim belediyelerle işim yok. Olamaz, uğraşmam da. Varsa çıkarın ortaya ben yine gereğini yaparım. Benim, ailemin, sülalemin böyle bir ticari ilişkisini çıkarsınlar ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Bakın, bu kadar büyük konuşuyorum” dedi. 

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Dikbayır, Genel Başkan Meral Akşener’in oğlunun hesapları incelettiğine dair iddialara yanıt verdi. TV100 yayınına katılan Dikbayır, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı ile ilgili iddialar da ortaya attı. 

Dikbayır, şunları söyledi: 

“Sürekli olarak buradan sektirmeye çalışıyor Aksakallı. ‘Devletten bilgi geldi’ diyor. Devlettim kim size bilgi verdi? Devletten birisi genel başkana bilgi vermiş. Peki, doğru mu verdi? Belki ters bir şey yapmaya çalışıyor? Yok. Dedim ki o zaman şöyle yapın; benim ismimi geçirin. Bana bir hak doğsun. Ben yapayım bunu. ‘O da olmaz, senin belediyelerle işin varmış’ dedi. Benim belediyelerle ne işim var? Benim normal hayattaki işimde de yok. Kendi ilçemdeki belediyemle işim yok benim. Olabilir mi böyle bir şey? Benim bunlara ihtiyacım da yok. Sedat Aksakallı’ya dedim ki; benim belediyelerle işim yok. Olamaz, uğraşmam da. Varsa çıkarın ortaya ben yine gereğini yaparım. Benim, ailemin, sülalemin böyle bir ticari ilişkisini çıkarsınlar ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Bakın, bu kadar büyük konuşuyorum. Sonra dedi ki ‘ben para topluyorum. İş adamlarından para alıyorum, getiriyorum. Bunda bir şey yok’ Ben orada başka bir şey gördüm. Ben bu partinin mali işler başkanıyım. Sen bana para gelmedi. Dedi ki; ‘Ben Esma Hanım’a verdim. Esma Hanım’ın kocasına verdim’ Oradan partinin kasasına ya da bana para gelmedi. Sedat Aksakallı bana bunu söylüyor, ben de diyorum ki bana para gelmedi hiçbir zaman. Getirip partinin kasasına 1 TL vermedi. Gerisini ben bilmem.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x