Ünlü CEO’dan 100 Bin Dolarlık Bitcoin Tahmini: İşte Zamanı!

Lider kripto para Bitcoin, Fed’in güvercin tonunun ardından yükseliş yörüngesine yeniden girdi. BTC için altın haneli tahminler de kaldığı yerden devam ediyor. Morgan Creek’ten Mark Yusko, Bitcoin’in makul değerden 100.000 dolara çok hızlı patlayacağını söylüyor. Dahası Yusko, bunun için bir zaman çizelgesi de veriyor.

Bitcoin, adil değerinden 100 bin dolara yıldırım hızında çıkacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Federal Reserve faizleri değiştirmeyerek sabit bıraktı. Bunun yanında politika metnine güvercin bir ton hakimdi. Buna Fed Başkanı Jerome Powell’ın güvercin konuşması da eklenince kripto piyasası yükselişe geçti. Bu süreçte Bitcoin 44 bin dolar sınırına kadar yükseliş kaydetti Ancak, daha sonra biraz irtifa kaybetti. Bununla birlikte lider kripto paranın çok hızlı bir yükseliş yaşayacağına yönelik iddialar var.

Wolf of All Streets’e verdiği röportajda, Morgan Creek CEO’su ve hedge fonu emektarı Mark Yusko, Bitcoin (BTC)’nin altı haneli bir fiyata yükselişinin yıldırım hızıyla gerçekleşeceğini söylüyor. Yusko, Bitcoin’in şu anda adil değeri olan 50.000 doların altında olduğunu söylüyor. Hedge fonu emektarına göre, Bitcoin’in henüz ulaşmamış olduğu adil değerinden yükselişi, büyük ölçüde iki faktörün etkisiyle önümüzdeki yılın ortalarında başlayacak. Bu bağlamda Yusko, şu açıklamayı yapıyor:

Şimdi BTC, 50,000 dolardan 100,000 dolara çıkacak. Ve bu 50,000 dolardan 100,000 dolara çıkış muhtemelen çok hızlı gerçekleşecek. Bunu neden söylüyorum? İki nedenden ötürü. Birincisi, tarih bize kaçırma korkusunun (FOMO) devreye girdiğini söylüyor. Ama bu kez elimizde büyük bir kuyruk rüzgârı var.

Yusko’dan BTC için yükseliş yol haritası

Mark Yusko’ya göre, yatırımcılar 2022’nin sonlarına doğru Bitcoin (BTC)’yi adil değerinin altında biriktirmeye başladı. Dahası, hala da devam ediyorlar. Bitcoin’in ileriye dönük fiyat hareketleri konusunda Yusko, lider kripto varlığının önceki halving döngüleri sırasında belirlenen kalıpları takip edeceğini söylüyor. Bu doğrultuda hedge fonu emektarı, şu yorumları paylaşıyor:

Şimdi adil değer olan 50.000 dolara ulaştığımızda ne olacak? Halving gerçekleşecek. Peki, o zaman ne olacak? Bir sıfır ekleyeceğiz. Yani ilk halving’e geri dönerseniz, 10 dolardan 100 dolara çıktık, sonra 100 dolardan 1.000 dolara çıktık. Sonra 1,000 dolardan 10,000 dolara çıktık. Şimdi de 10.000 dolardan 100.000 dolara çıkacağız. Bu, Metcalfe yasası eğrisini takip ederek ağın tekrar 10 kat büyümesi anlamına geliyor.

Bu arada Bitcoin yazı sırasında günlük bazda %1,22 artışla 42,907 dolardan işlem görüyordu. Hafta başındaki sert düşüş nedeniyle BTC, haftalık grafiğinde hala kırmızı bölgede duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x