Yunan Polisi Ayşe’yi Öldürdü, Sahte Tutanakla Sıyrılmaya Çalıştı

Batı Trakya’nın İskeçe ilinde polis aracının çarpması sonucu hayatını kaybeden Ayşe Kadri için protesto düzenlendi. Göstericiler, olayın aydınlatılmasını ve cinayetin üstünün örtülmemesini talep etti. Polis aracını kullanan polis, olayın görgü tanığı olduğunu iddia etmiş ancak daha sonra genç kadına çarptığını itiraf etmişti.

Batı Trakya’da, İskeçe’nin Mizanlı köyünde polis aracının çarpması sonucu hayatını kaybeden Ayşe Kadri için protesto gerçekleştirildi.

Çeşitli sol grup ve Batı Trakyalı Türklerin çağrısıyla İskeçe şehir merkezinde bir araya gelen göstericiler, “Olay hemen aydınlatılmalı”, “Kimse bu cinayetin üstünü örtemez” şeklinde sloganlar atarak İskeçe Emniyet Müdürlüğüne yürüdü.

Grup, burada bir süre bekledikten sonra dağıldı.

İskeçe’nin Mizanlı köyünde yaşayan Ayşe Kadri, 6 Aralık Çarşamba günü yürüyüş yaparken polis aracının çarpması sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kavala Hastanesinde 12 Aralık Salı günü hayatını kaybetmişti.

Aracı kullanan 34 yaşındaki polis, ilk ifadesinde olayın görgü tanığı olduğu iddiasında bulunmuş ancak daha sonra devriye aracıyla genç kadına çarptığını itiraf etmişti.

Kızlarını hayatının baharında kaybetmenin acısını yaşayan aile, dün yayınladıkları mesajla kazayla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olan vatandaşlardan bunu yetkili mercilerle paylaşmaları çağrısında bulunmuştu.

Basında yer alan bilgilere göre, Ayşe Kadri’ye kullandığı polis aracıyla çarpan ve ağır şekilde yaralanmasına sebep olan polis memuru, genç kıza çarptıktan sonra hızır acile (EKAB) haber vererek ambülansın gelmesini bekled,i ancak kazaya kendisinin sebep olduğu gerçeğini gizleyerek görgü tanığı olarak kendini tanıttı.

İfadelerindeki çelişkilere yoğunlaşan emniyet yetkililerinin kısa sürede polis memurunun kazaya sebep olduğunu ortaya çıkardığı belirtildi.

Ayşe Kadri’nin ailesi, kızlarının ölümüne neden olan kazayla ilgili tüm soru işaretlerinin cevaplandırılmasını ve olayın aydınlanmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x